هرگز کاری را که امروز قادر به انجامش هستید به فردا موکول نکنید امروز همان فردائی است که منتظرش بودید.(مارک تواین)


  چاپ        ارسال به دوست

صدوربیانیه

بیانیه دانشگاه علمی-کاربردی ویژه هفته دفاع مقدس

 

دانشگاه علمی-کاربردی بندرلنگه همزمان با سی ویک شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادرکرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، در این بیانیه آمده است: روز سی ویکم شهریور، سالگرد گرامیداشت سروقامتان سرافراز و بهار آزادیِ رادمردان و شیرزنان شجاعی است که با تکیه بر ایمان و ارزش‌های معنوی، حریت و آزادگی را به نمایش گذاشتند.  در عرصه دفاع مقدس همچون سایر عرصه­‌های جهاد و ایثار، در کنار دلاورمردان آزاده، شیرزنان آزاده‌­ای حماسه آفریدند که برای بقای حریت و قوام استقلال ملت، رنج اسارت را به جان خریدند و همچنان زخم شکنجه‌های اسارت را بر جسم و روح خود دارند.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفته دفاع مقدس نماد مجموعه اي از برجسته ترين افتخارات ملت ايران در دفاع از مرزهاي ميهن اسلامي و جانفشاني دلاورانه در پاي پرچم برافراشته اسلام و قرآن است. در اين مجموعه تابناک درخشنده ترين و نفيس ترين نگين گرانبها، ياد و خاطره شهيدان است .

به گزارش مرکز، در این بیانیه آمده است:روز سی ویکم شهریور، سالگرد گرامیداشت سروقامتان سرافراز و بهار آزادیِ رادمردان و شیرزنان شجاعی است که با تکیه بر ایمان و ارزش‌های معنوی، حریت و آزادگی را به نمایش گذاشتند.  در عرصه دفاع مقدس همچون سایر عرصه­‌های جهاد و ایثار، در کنار دلاورمردان آزاده، شیرزنان آزاده‌­ای حماسه آفریدند که برای بقای حریت و قوام استقلال ملت، رنج اسارت را به جان خریدند و همچنان زخم شکنجه‌های اسارت را بر جسم و روح خود دارند.

دوران هشت سال دفاع مشروع و مقدس امت سلحشور ايران در حفظ و اعتلاي نظام مقدس اسلامي و حراست از مرزهاي عزت و شرف اين مرز و بوم، به مثابه يكي از حساس ‏ترين و بارزترين برهه‏ هاي حيات راستين اين ملت، همچون نگيني تابناک تا هميشه زمان، بر تارک تاريخ حماسه و ايثار و پايداري آزادگان جهان مي‏ درخشد.

این بیانیه همچنین اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مرهون ایستادگی و از خودگذشتگی آزادگان غیور و همسران شان می‌داند که در غیاب همسر در کنار نقش مادری،نقش پدری را نیز بدرستی برای فرزندان خود ایفا نمودند و تا بعد از آزادی همسرانشان بر عهدشان وفادار ماندند و با همراهی خود التیام بخش جراحتهای روحی و جسمی آنان شدند.

گذر از مراحل سخت و پرفراز و نشيب هشت ساله جنگ، مجالي فراهم آورد تا ملت بزرگ ايران تلخي مصيبت ها و شيريني پيروزي ها را در همراهي و تبعيت از مقام مرجعيت ديني با روي باز بپذيرند و با ولايت پذيري مخلصانه خود اين افتخار را بيافرينند که تکه اي از خاک کشور را به بيگانه تسليم نکنند.

آموزه ها و سيره امام خميني (ره ) و تأثير شگرف انديشه آن بزرگ‌مرد تاريخ بشريت در روند وحدت و مقاومت ملي ايرانيان و نيز آمادگي هاي دفاعي نيروهاي مسلح برکسي پوشيده نيست چرا که  فرماندهي هشت سال دفاع مقدس از طلايي ترين و الهام بخش ترين مولفه هاي قابل تأمل در صحنه ي جنگ تحميلي بوده و نشان مي دهد حضرت امام خميني (ره) بر اساس انديشه هاي دفاعي ناب خود با فرماندهي و مديريتي هوشمندانه، به توليد فرهنگ مقاومت و دفاع و تقويت ايمان، روحيه و انگيزه فرماندهان و رزمندگان اسلام پرداخت.                                            

  دانشگاه جامع علمی-کاربردی بندرلنگه در پایان این بیانیه، ضمن ارج نهادن به ایثار و جایگاه رفیع و قابل احترام آزادگان، یاد و خاطره شهدای مظلوم آزاده را گرامی می‌دارد و بر ضرورت قدردانی از مجاهدت‌ها و رشادت‌های این عزیزان و تکریم خانواده‌های مکرم‌شان، تأکید دارد.

 


٠٩:١٨ - سه شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ١٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج